دوشنبه 23 خرداد‌ماه سال 1384 ساعت 02:27 ق.ظ
                                 همزبون !!!

  وقتی حرفای تو تلخه    سخته حتی دیگه مردن
   طاقت گریه نداره   شب بی حوصله من

  سخته موندن و  شکستن    ولی چاره ای ندارم
   که غریبه با بریدن    دل حیرون شده من

  گرچه با زخم زبونی    که تو می زنی به جونم 
   باورش سخته ولی باز     تو رو همزبون می دونم !!!

  آخه دلتنگی حرفات   می دونم همش بهوونه است
   د لخوری های تو و من       دلخوشی های زمونه است

   به چشام هنوز همونی    اون که از خدا می خواسم 
   گرچه با تلخی حرفات    طعم عشق رو می شناسم............

..اگه دروغ نگفته باشم .... به ازای هر خطی که اینجا نوشتم : صدها خط از وبلاگهای دیگه رو خوندم و می خونم....مثلا وقتی بلاگ اسکای رو باز میکنم ...حتما هر پانزده بلاگ به روز شده رو باز میکنم و میخونم.....و برای تمام اونایی که مطلبشون چیز قابل توجهی داره ....در قسمت نظر دهی پیام میذارم و حتی آرشیوخیلی از وبلاگها روکامل میخونم. 

...اما ؟؟!
در مقابل میبینم فقط ده درصد اونایی که به دیدارشون رفتم( وبلاگششون رو خوندم و براشون کامنت گذاشتم)برای بازدید  اومدن و از اون ده درصد هم شاید فقط دو درصدشون 
کامنت گذاشتن.

...البته من همیشه ترجیح میدم که شنونده باشم تا گوینده...وبیشتر از طریق ترانه هایی که گاه گاه مینویسم و اجرا میشه...حرفامو میزنم....ولی میخوام یه نتیجه دیگه بگیرم و اون اینکه بیشتر ما بلاگرها تمایل شدیدی به نوشتن و نیاز شدیدتری به خوانده شدن و مورد توجه قرار گرفتن داریم(که البته هیچ اشکالی هم نداره)...اما مشکل اونجایی پیدا میشه که ما کمتر میل به خواندن و توجه به نوشته های دیگران داریم!
....بزرگترین نویسنده های دنیا بیشترین وقت و ساعات عمرشون  . . . به مطالعه و خواندن اثار دیگران و تهییه خوراک فکری برای مغز خودشون گذشته...نه به نوشتن !

....شاید به  دلیل همین توجه زیاد بلاگرها به خودشون و تمایل  اندک بلاگرها به خواندن نوشته های دیگران باشه که در عالم وب نوشت به کمتر وبلاگی بر می خوریم که واقعا بشه جدی گرفتش و نویسنده اون بطور دقیق و آگاهانه بدونه که داره چی مینویسه وبرای کی مینویسه و به کجا می ره ....و در مقابل با انبوه وبلاگ های بی هویتی روبرو هستیم که در بهترین حالت از حد یادداشت های  روزمرگی با شرح جزییات تکراری و خسته کننده فراتر نمی روند و .......
....و البته خود این حقیر هم از این قاعده مستثنی نیستم.

............ازتون تقاضا میکنم ...هر ادرسی از وبلاگ های خوب و درخور تامل دارید....در قسمت نظرات اون رو ذ کر کنید و ما رو هم به فیض برسونید.   


                                                                       با تشکر از شما
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo